среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 152
home Хроника

МВР со детали за сообраќајката во која загина дете

МВР со детали за сообраќајката во која загина дете

На 13.01.2021 во 18.00 часот било пријавено дека на ул.„Видое Смилевски-Бато“ во Тетово, патничко возило „фолксваген голф“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од З.В.(30) од с.Фалише, тетовско, удрило во малолетен пешак од Тетово, информира МВР.

По незгодата пешакот бил пренесен во Клиничкиот центар Тетово, каде од страна на лекар била констатирана смрт.

Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово.

Локални избори 2021