петок, 20. мај 2022. Вести денес: 152
home Хроника

МВР со детали за смртта на Реџаил Ќерими – починал на пат кон Клиничкиот центар

МВР со детали за смртта на Реџаил Ќерими – починал на пат кон Клиничкиот центар

На 27.01.2022 околу 00.20 часот од страна на лекар од Итна медицинска помош било пријавено дека на пат кон клиничкиот центар, во возило на Затворската полиција починал осуденикот Ќ.Р.(52) од с.Опае, кумановско.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот ќе биде предадено на семејството.

Коронавирус