понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 104
home Хроника

МВР со детали за синоќешната акција низ дискотеките во Скопје

МВР со детали за синоќешната акција низ дискотеките во Скопје

На 04-05.10.2019 во периодот од 22.00 до 04.00 часот полициски службеници извршиле редовни контроли во четири угостителски објекти на подрачјето на СВР Скопје.

При преземањето на службените мерки и активности, приведени се две лица поради нарушување на јавниот ред и мир, и тоа Б.Б.(29), по чл.14 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир (ЗППЈРМ) и по член 382 од Кривичниот законик на РСМ и М.М.(20), по член 14 од ЗППЈРМ.

Локални избори 2021