понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 129
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Хроника

МВР со детали за пукањето во маркетот во Чаир

МВР со детали за пукањето во маркетот во Чаир

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 14:38 часот пријавено е дека во маркет  на ул.„Кемал Сејфула“ е пукано со огнено оружје кон вработената Г.А. (26).

Во неа пукал Ш.А. , по што се дал во бегство.

-Повредената со возило на Итна медицинска помош е пренесена во Ургентен центар  каде и е констатирана прострелна рана во десната нога. На лице место пронајдено е едно зрно од проектил, информираат од МВР.

Увид извршила екипа од СВР-Скопје. Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

 

Коронавирус