петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

МВР со детали за пожарот во затворот Идризово

МВР со детали за пожарот во затворот Идризово

Во Единицата за информации и команда Скопје, вчера во 14 часот од Бригадата за противпожарна заштита било пријавено дека во Казнено поправната установа „Идризово“ (приемно одделение) избувнал пожар во покривната конструкција.

Пожарот бил изгаснат во 16.40 часот, а повредени лица нема.

Од МВР посочуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус