понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 92
home Хроника

МВР со детали за пожарот во затворот „Идризово“

МВР со детали за пожарот во затворот „Идризово“

Утрово во 5:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено-поправната установа „Идризово“- Скопје, во објект настанал пожар на таванот.

Пожарот бил изгаснат од затворската полиција и екипа од Бригадата за противпожарна заштита.

Увид се врши.

Локални избори 2021