вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 102
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

МВР со детали за пожарот во Министерството за образование

МВР со детали за пожарот во Министерството за образование

Министерството за внатрешни работи денес соопшти детали во врска со пожарот кој вчера избувна во просториите на Министерството за образование и наука.

-Околу 07.30 часот, во објектот каде што е сместено Министерството за образование и наука на бул.„Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, во канцеларија на 11-ти кат избувнал пожар. Во пожарот бил опожарен клима уред, информираат од МВР.

Од полицијата посочуваат дека пожарот бил изгаснат од екипа од Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.