понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 134
home Хроника

МВР со детали за пожарот во Мавровка

МВР со детали за пожарот во Мавровка

Министерството за внатрешни работи информира за пожарот кој синоќа избувна во локал во Трговскиот центар Мавровка.

-Околу 01.50 часот во Скопје, на бул.„Гоце Делчев“ настанал пожар во угостителски објект „Фонтана“, сопственост на М.А.(34), при што целосно била опожарена терасата. Повредени лица нема, информира МВР.

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот е локализиран, а увид ќе се врши во текот на денот.

ЕУРО 2020

Македонија