четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 191
home Хроника

МВР со детали за пожарот во битолската фабрика „Жито Битола“

МВР со детали за пожарот во битолската фабрика „Жито Битола“

Големиот пожар кој изби попладнево во фабриката за брашно „Жито Битола“ сè уште е активен, а пожарникарските екипи се на терен и се обидуваат да го локализираат.

Според СВР Битола, засега нема пријава за повредени лица.

-На 23.01.2022 во 17.20 часот во СВР Битола било пријавено дека има пожар во фабрика за леб лоцирана во индустрискиот дел на Битола. Веднаш се упатени екипи на територијалната противпожарна единица Битола и полициски службеници и се преземаат мерки за гасење на пожарот. До сега нема пријава за повредени лица, велат од МВР.

Коронавирус