сабота, 12. јуни 2021. Вести денес: 41
home Хроника

МВР со детали за падот на хеликоптерот

МВР со детали за падот на хеликоптерот

На 04.05.2020 во 11.30 часот, хеликоптер на МВР „МИ 17“ полетал од воздухопловната полициска база на хеликоптери „Брест“ и слетал на Граничниот премин Меѓународен аеродром Скопје, со пет членови на екипажот, со цел да наполни гориво, информира МВР.

Откако ги наполнил резервоарите со гориво и добил дозвола, почнал со полетување и набрзо се превртел и паднал.

Едно лице од екипажот се здобило со телесни повреди. Известен е јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија