понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 112
home Хроника

МВР со детали за опожарените автобуси „Сетра“ кои гореа на автобуската станица во Прилеп

МВР со детали за опожарените автобуси „Сетра“ кои гореа на автобуската станица во Прилеп

На 10 јуни 2019 година во Полициската станица Прилеп било пријавено дека настанал пожар на два автобуси „Сетра“ со неготински регистарски ознаки, сопственост на фирма од Неготино, кои биле паркирани пред влезот за возила во автобуската станица во Прилеп.

Извршен е увид, информираат од МВР.

Коронавирус