сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 28
home Хроника

МВР со детали за несреќата со превртениот автобус во Битола

МВР со детали за несреќата со превртениот автобус во Битола

Министерството за внатрешни работи соопшти првични официјални информации за несреќата во која автобус полн со патници се преврте во битолско.

-Денес во 06.28 часот во СВР Битола било пријавено дека на излез од фабрика во близина на с.Жабени, битолско, на пат за Битола, се превртел автобус со патници. До сега од несреќата како повредени со телесни повреди се пријавени тројца патници и возачот, а помош им е укажана во Клиничка болница Битола, информираат од МВР за Курир.

Полициски екипи на лице место извршиле увид.

Коронавирус