вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 115
home Хроника

МВР со детали за младиот скопјанец кој почина на работа

МВР со детали за младиот скопјанец кој почина на работа

На 16.09.2020 во 14.30 часот било пријавено дека во производствен погон во фабрика во Куманово, А.Д.(22) од Скопје, додека извршувал работни задачи, паднал и од здобиените повреди починал на местото.

-Од страна на лекар била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Локални избори 2021