сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 34
home Хроника

МВР со детали за мажот кој почина од срцев удар додека возел цистерна

МВР со детали за мажот кој почина од срцев удар додека возел цистерна

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера околу 16:50 часот на магистралниот пат Делчево-Граничен премин Делчево, на возачкото место во кабина на влекач “Волво“ со велешки регистарски ознаки со цистерна со велешки регистарски ознаки, бил пронајден починат Б.М. (53) од Богданци.

-Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Од увидот било констатирано дека на наведеното место Б.М. добил срцев удар, по што возилото почнало да се враќа назад и задниот дел на цистерната поминал на левата коловозна лента свртувајќи се во обратен правец, информираат од МВР.

На патот и патната сигнализација нема никакво оштетување.

Телото на починатиот било предадено на семејството за погреб.