сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 105
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

МВР со детали за инцидентот во АВМУ

МВР со детали за инцидентот во АВМУ

Ш.Т. вчера пријавила дека во канцеларија на ул.„Македонија“ на Агенција за аудио и аудиовизуелни услуги нејзиниот колега Н.З. почнал вербално да и се заканува, а потоа и се заканувал и со нож.

Полициски службеници излегле на местото на настанот.

По целосно документирање на случајот против Н.З. ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Парламентарни избори 2020