вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

МВР со детали за инцидентот кај Хемиско

МВР со детали за инцидентот кај Хемиско

Во СВР Скопје вчера околу 17 часот било пријавено дека пред училиште на бул.„Трета македонска бригада“ дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу две групи, меѓу кои имало малолетници.

-Притоа, У.Д.(18) од Скопје се здобил со убодна рана, по што бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус