среда, 21. април 2021. Вести денес: 109
home Хроника

МВР со детали за грабежот во Ново Лисиче

МВР со детали за грабежот во Ново Лисиче

Разбојништво се случило синоќа во аптека на улицата „Февруарски поход“ во Ново Лисиче.

Од МВР за Курир информираат дека пријавата ја добиле околу 21:30 дека едно лице со пиштол влегол во аптеката и и се заканувал на вработената.

Разбојникот под закана од вработената од одзел дневниот промет.

Од МВР посочуваат дека се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус