понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

МВР со детали за апсењето на полските навивачи

МВР со детали за апсењето на полските навивачи

Полските фанови веќе се најдоа во центарот на вниманието. Во едно кафуле на главниот плоштадот во центарот на Скопје настана вистински хаос. Првично изгледаше дека станува збор за физичка пресметка меѓу Полјаците и лица во кафулето, но од МВР веднаш изглегоа со детали. Гостинските навивачи меѓусебно се пресметале, досега се приведени четири лица.

„Станува збор за меѓусебна тепачка на навивачи на Полска. Многу брзо интервенираа полициски службеници и сега за сега се приведени 4 лица“, велат од Министерството за внатрешни работи.

Македонија и Полска утревечер (20:45 часот) ќе ги одмерат силите во рамките на квалификациите за пласман на ЕУРО 202о година.

 

Коронавирус