петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 135
home Хроника

МВР со детали за апсењето на Пластичарска

МВР со детали за апсењето на Пластичарска

Министерството за внатрешни работи денес излезе со официјални информации за вчерашните случувања на Пластичарска улица.

-Околу 13,30 часот при сообраќајна контрола на булеварот “Александар Македонски”, патничко моторно возило “Мерцедес” со скопски регистарски ознаки не застанало на даден знак за запирање од страна на полициски службници и продолжило да се движи. Возилото е сопрено на булевар “Никола Карев”, а возачот Љ.М.(35) од село Арачиново, скопско е приведен во полициска станица, информираат од полицијата.

Оттаму додаваат дека се работи на расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава.