вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 39
home Хроника

МВР со детали: Тешко повреден пешак, итно пренесен на Ургентен

МВР со детали: Тешко повреден пешак, итно пренесен на Ургентен

На магистралниот пат А-3 Велес – Штип, кај светиниколското село Кадрифаково, вчера околу 20.15 часот се случила сообраќајна незгода во која З.М. (56) од Штип, управувајќи товарно моторно возило „ивеко“ со штипски регистарски ознаки, удрил во пешакот Л.А. (21) од с.Ерџелија-Свети Николе.

Л.А. бил пренесен во Медицински центар Штип каде му се констатирани тешки телесни повреди, по што е пренесен во Ургентен центар Скопје.

Коронавирус