петок, 9. декември 2022. Вести денес: 95
home Хроника

МВР со детали: Пијан скопјанец дивеел на Клиниката за токсикологија

МВР со детали: Пијан скопјанец дивеел на Клиниката за токсикологија

Медицинска сестра од Клиниката за токсикологија при комплексот клиники „Мајка Тереза“ во вечерните часови на 15-ти ноември во полиција пријавила агресивно однесување на маж кој претходно бил донесен во алкохолизирана состојба.

Медицинската сестра пријавила дека по укажаната помош, човекот почнал агресивно да се однесува и да крши предмети.

Тој бил приведен во Полициската станица Центар и против него ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Qatar 2022