вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 173
home Хроника

МВР СО ДЕТАЛИ: Две лица убиени во грабеж на казино во Скопје

МВР СО ДЕТАЛИ: Две лица убиени во грабеж на казино во Скопје

Две лица се убиени рано утринава во грабеж на казино на улицата „Јадранска магистрала“ во Скопје.

-На 15 февруари 2020 во 04:47 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Јадранска магистрала“ во Скопје влегле четири вооружени лица и почнале да пукаат кон присутните, при што го погодиле В.Х. (22) од Косово, кој починал на местото. Додека, според пријавеното, Б.Н.(20) од с.Крушопек, скопско, ангажиран како приватно обезбедување во казиното, со кундак бил удрен во главата, по што и тој починал. Според пријавеното, потоа од касата го одзеле дневниот промет и заминале, информираат МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот.

Коронавирус