вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 147
home Хроника

МВР со детали: Човечки труп пронајден на патот Дебар-Маврово

МВР со детали: Човечки труп пронајден на патот Дебар-Маврово

На 27.07.2021 околу 15.40 часот СВР Тетово било пријавено дека на регионален пат Дебар-Маврово, на местото викано „Жировничко Анче“ бил пронајден човечки труп.

По овластување на Јавен обвинител, увид извршила екипа од ОВР Гостивар и телото било дадено на обдукција.

Коронавирус