четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 157
home Хроника

МВР се огласи за сообраќајката во која тешко повреден е хирургот Јота

МВР се огласи за сообраќајката во која тешко повреден е хирургот Јота

Министерството за внатрешни работи во денешниот билтен информираше за сообраќајната несреќа во која тешко повреден е хирургот Ѓорѓи Јота.

-На крстосница од бул.„Мајка Тереза“ и ул.„Елисие Поповски-Марко“, патничко возило „бмв х6“, со скопски регистарски ознаки, управувано од 16 – годишник од с.Сингелиќ, скопско, удрило во пешакот Ѓ.Ј.(58) од Скопје, информира МВР.

Јота со тешки повреди бил хоспитализиран во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус