петок, 28. февруари 2020. Вести денес: 2
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

МВР се огласи за грабежот со пушки и пиштоли во казиното на „Партизанска“

МВР се огласи за грабежот со пушки и пиштоли во казиното на „Партизанска“

На 23.01.2020 во 06.27 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на бул.„Партизански одреди“ пет лица со закана со пушки и пиштоли од вработените ги одзеле парите од дневниот промет, по што избегале. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.