недела, 12. јули 2020. Вести денес: 102
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Хроника

МВР се огласи за грабежот со пушки и пиштоли во казиното на „Партизанска“

МВР се огласи за грабежот со пушки и пиштоли во казиното на „Партизанска“

На 23.01.2020 во 06.27 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на бул.„Партизански одреди“ пет лица со закана со пушки и пиштоли од вработените ги одзеле парите од дневниот промет, по што избегале. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020