четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

МВР работи на целосно расчистување на случајот за трагичната сообраќајка кај Пинтија

МВР работи на целосно расчистување на случајот за трагичната сообраќајка кај Пинтија

Вчера околу 17,00 часот на бул.“Борис Трајковски“ Е.А.(38) од Скопје управувајќи моторцикл „Сузуки“ изгубил контрола, паднал и од здобиените повреди починал на лице место, стои во денешниот полициски билтен на МВР

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт.

Извршен е увид од страна на увидна екипа од СВР-Скопје.

-Се работи на целосно расчистување на случајот, се заклучува во билтенот.

Коронавирус