понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Хроника

МВР: Приведено лице од Скопје барано по потерница

МВР: Приведено лице од Скопје барано по потерница

Ноќва (25.09.2021) во 00.10 часот на ул.„Јадранска магистрала“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје, врз основа на потерница од Основен кривичен суд, го лишиле од слобода Ш.Д.(38) од Скопје за издржување затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Локални избори 2021