недела, 26. јуни 2022. Вести денес: 57
home Хроника

МВР постапува по случајот во кој две лица се закануваат во автобус на ЈСП

МВР постапува по случајот во кој две лица се закануваат во автобус на ЈСП

Министерството за внатрешни работи за МИА потврди дека постапува по случајот во кој две лица во автобус на Јавното сообраќајно претпријатие им се закануваат на останатите патници кои побарале од нив да ги стават заштитните маски на лицето.

На социјалните мрежи денеска беше објавено видеото на кое се слуша како двете лица им се закануваат на останатите патници.

Засега не се знае за кој автобус на ЈСП се работи и на која релација се движел.

Коронавирус