понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 92
home Хроника

МВР поднесе кривична пријава против прилепчанка: Со запаллива течност предизвикала опожарување на влезна врата и делови од покуќнина

МВР поднесе кривична пријава против прилепчанка: Со запаллива течност предизвикала опожарување на влезна врата и делови од покуќнина
Дарко Јевтиќ

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против О.Т.(32) од селото Мало Коњари, прилепско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Таа, на 11.09.2019 со запаллива течност предизвикала опожарување на влезната врата и делови од покуќнината, сопственост на А.Ф, информираат од МВР.

Локални избори 2021