среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 148
home Хроника

МВР: Казнети 77 возачи за возење под дејство на алкохол

МВР: Казнети 77 возачи за возење под дејство на алкохол

Во текот на вчерашниот ден (12.07.2021) спроведена е акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Македонија, при што санкционирани се 77 возачи.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.