вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 90
home Хроника

МВР го расчистува случајот за оштетените надгробни споменици во Брњарци (ФОТО)

МВР го расчистува случајот за оштетените надгробни споменици во Брњарци (ФОТО)

Во СВР Скопје вчера во 11.55 часот било пријавено дека на гробиштата во село Брњарци имало оштетени неколку надгробни споменици.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Инаку, вчера утрината жителите на Брњарци биле запрепастени од глетката која ги дочекала кога отише на гробиштата во селото.

Коронавирус