сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 91
home Хроника

МВР: Дојава за бомба во Сити мол

МВР: Дојава за бомба во Сити мол

Евакуација се одвива во трговскиот центар Сити мол.

Како што претходно објавивме, вработените и посетителите го напуштаат трговскиот центар лоциран во Карпош.

Од МВР за КУРИР информираат дека од Сити мол околу 12 часот добиле повик за дојава за поставена бомба во трговиот центар.

-Екипи на МВР од Единицата за антитероризам се излезени на терен. Во тек е проверка на пријавата, информираат од МВР за КУРИР.

Повеќе фотографии погледнете ТУКА.

Коронавирус