недела, 4. декември 2022. Вести денес: 68
home Хроника

МВР: 572 санкции за неносење маска

МВР: 572 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (21/22.12.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 572 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Коронавирус