четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 82
home Хроника

МВР: 538 санкции за неносење маска

МВР: 538 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (29/30.11.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 538 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус