четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 107
home Хроника

Му се заканувал на својот брат со оружје поради нерасчистени имотни односи

Му се заканувал на својот брат со оружје поради нерасчистени имотни односи

На 01.08.2021 во 10.35 часот полициски службеници од СВР Тетово во Тетово го лишиле од слобода А.С.(34) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела по чл.144 ст.2 и чл.396 од Кривичниот законик.

Тој околу 05.15 часот со огнено оружје и остар предмет му се заканувал на неговиот брат И.С.(41), со кого подолго време имале расправии поради нерасчистени имотни односи.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Коронавирус