сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 92
home Хроника

Му се заканиле и го ограбиле, младо момче пријави што му се случило

Му се заканиле и го ограбиле, младо момче пријави што му се случило

На 20.11.2020 во 11:00 часот Х.Г.(23) во Полициска станица Центар пријавил дека на 19.11.2020 околу 22.30 часот на подрачје на Центар, две лица со закана му одзеле пари,  торбичка и лични предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус