вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Му се заканил дека доколку не му даде 12.000 денари ќе открие информации штетни по неговите чест и углед- си заработи кривична

Му се заканил дека доколку не му даде 12.000 денари ќе открие информации штетни по неговите чест и углед- си заработи кривична

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Демир Хисар поднесе кривична пријава против М.Д. (25) од с.Сопотница, демирхисарско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“.

На 25.09.2019 во с.Стругово, на прозорец од куќата на В.К., пријавениот му се заканил на М.Д. дека доколку не му даде 12.000 денари, ќе откриел информации штетни по неговите чест и углед.

Коронавирус