четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Му се слошило додека шетал по кеј, па паднал во Вардар

Лицето било извлечено од случајни минувачи.
Му се слошило додека шетал по кеј, па паднал во Вардар

46-годишниот М.Н. од Гостивар завршил во болница откако шетајќи се по кејот му се слошило и паднал во Вардар. Тој бил извлечен од случајни минувачи.

По укажаната лекарска помош, М.Н. бил пуштен на домашно лекување.

МВР посочува дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус