четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 61
home Хроника

Му се слошило додека работел во локомотива- починал по кратко откако бил однесен на железничката станица

Му се слошило додека работел во локомотива- починал по кратко откако бил однесен на железничката станица

На 30.10.2020 во 11.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 10.20 часот на пругата помеѓу железничка станица „Агино Село“ и железничка станица „Дељадровци“, на С.В.(51) од с.Долно Коњаре, кумановско, кој извршувал работни задачи во локомотива, му се слошило, а од страна на С.Д.(63) од Куманово бил пренесен на железничка станица „Миладиновци“ каде од лекар од итна медицинска помош била констатирана смрт.

По наредба на јавен обвинител телото е предадено во судска медицина за обдукција.