среда, 8. јули 2020. Вести денес: 88
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Му пукале во главата – нови детали за убиството во Ѓорче

Му пукале во главата – нови детали за убиството во Ѓорче

Во скопската населба Ѓорче Петров вечерва се случи убиство. Како што објави Пресс24, убиениот вечерва бил застрелан во главата.

Како што веќе објавивме, убиството се случило на улицата Шарпланинска во близина на Касарната.

Се очекуваат детали за настанот, идентитетот и мотивите.

Парламентарни избори 2020