сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Хроника

Му извршиле претрес во домот и пронашле марихуана – приведен дилер од Гевгелија

Му извршиле претрес во домот и пронашле марихуана – приведен дилер од Гевгелија

Денеска(06.05.2021) во 13.15 часот, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода З.Ч.(34) од Гевгелија. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус