недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Му го запалиле угостителскиот објект и му одзеле пари- полицијата презема мерки за расчистување на случајот

Му го запалиле угостителскиот објект и му одзеле пари- полицијата презема мерки за расчистување на случајот

На 08.07.2019 година во 07.23 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на ул.„Самоилова“ во Скопје, сопственост на Е.М.Е.(28) од Република Турција, непознати лица предизвикале пожар и одзеле пари.

Повредени лица нема.Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус