сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 62
home Хроника

Му го запалила „БМВ-то“, па зажалила за тоа- млада гостиварка заработи кривична пријава

Му го запалила „БМВ-то“, па зажалила за тоа- млада гостиварка заработи кривична пријава

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Ј.(30) од с.Балиндол, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување на општа опасност“. Пријавената, на 23.12.2019 на патот кон с.Чајле, гостиварско, запалила патничко возило „бмв“, сопственост на С.Ј.(52) и на тој начин предизвикала материјална штета околу 90.000 денари.

Коронавирус