вторник, 11. мај 2021. Вести денес: 64
Во живо

ВО ЖИВО: Две прес – конференции на ВМРО-ДПМНЕ

home Хроника

Му го украле мерцедесот на „Партизанска“- еве ги деталите

Му го украле мерцедесот на „Партизанска“- еве ги деталите

Во 01,45 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, се јавил 36-годишниот О.А. и пријавил дека истиот ден околу 01,30 часот на булеварот „Партизански oдреди“ застанал со своето возило „Мерцедес Ц 200“ за да влезе во аптека и го оставил возилото со клучот внатре во него.

Непознато лице го искористило тоа и го одземало возилото „Мерцедес Ц 200“ со скопски регистерски таблици.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус