среда, 28. септември 2022. Вести денес: 158
home Хроника

Му го украле автомобилот од Кучевиште, па го запалиле во Побожје

Му го украле автомобилот од Кучевиште, па го запалиле во Побожје
илустрација

Ноќеска, неколку минути по полноќ, во скопското село Побожје, бил пронајден запален автомобил.

Од МВР утврдиле дека запалениот автомобил е „голф 1“ со скопски регистарски ознаки, во сопственост на Н.М. од село Кучевиште, скопско, кој претходно пријавил кражба на возилото.

-Од 05.01.2018 година возилото се бараше по телеграма од Полициската станица Чаир. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за утврдување на причините за настанување на пожарот, велат од МВР.

Коронавирус