недела, 4. декември 2022. Вести денес: 74
home Хроника

Му го удрил внукот додека возел рикверц во неговиот двор

Му го удрил внукот додека возел рикверц во неговиот двор

На 27.12.2020 во 13:15 часот во СВР Тетово било пријавено дека во с.Добридол, гостиварско во двор од куќа сопственост на И.Ќ., неговиот роднина Х.Р.(36) управувајќи наназад со патничко моторно возило „пежо 508“ со италијански национални ознаки удрил во внук на И.Ќ.,  на кое во Ургентен центар Гостивар му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус