вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 183
Во живо

Вонредна пресконференција на ВМРО-ДПМНЕ: Објава на нови шокантни детали од злоупотребата на институциите со цел притисок врз граѓаните да гласаат за СДСМ

home Хроника

Му го скршиле автомобилот и го нападнале со метални предмети

Му го скршиле автомобилот и го нападнале со метални предмети

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.В.(26) и Л.Б.(30), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 26.07.2020 на ул.„Браќа Миладинови“ во Тетово, пријавените со метални предмети го нападнале Г.З.(37) од с.Требош, тетовско, а го оштетиле и неговото патничко возило „бмв“.

Локални избори 2021