вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 101
Во живо

Изјава на Мицкоски и Сарамандов од Гевгелија

home Хроника

Му ги одземале домашните животни бидејќи брат му им должел пари

Му ги одземале домашните животни бидејќи брат му им должел пари

На 04.09.2021 во 08:35 часот Ф.И.(39) од с.Никиштани-скопско пријавил истиот ден околу 08:00 часот во с.Никиштани, во близина на пругата од страна на Р.О. и уште две лица му биле одземени домашни животни, а во врска со долг кој го имал неговиот брат.

По преземени мерки, поголем дел од животните биле пронајдени во с.Трубарево кај Р.О.(41) и вратени на сопственикот.

По целосното расчистување ќе следи соодветен поднесок.

Локални избори 2021