петок, 16. април 2021. Вести денес: 150
home Хроника

Му експлодирал котелот за греење на дрва- полицијата морала да направи увид, еве ги деталите

Му експлодирал котелот за греење на дрва- полицијата морала да направи увид, еве ги деталите

На 14.02.2021 во 15.29 во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита Скопје било пријавено дека во 14.00 часот на ул.„Саса“ во Скопје, во подрумските простории на куќата во сопственост на Љ.А.(56) настанала експлозија на котел за греење на дрва.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид бил извршен.

Коронавирус