понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 172
home Хроника

Му должел пари, па го претепал

Му должел пари, па го претепал

На 16.03.2020 околу 03:00 часот во СВР Скопје, Р.М.(57) од Скопје пријавил дека околу 02:00 часот на ул.„Дрезденска“, поради нерасчистени должничко-доверителски односи, бил физички нападнат од Г.Т.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗПП ЈРМ.

Коронавирус